Золота осінь. Місце зустрічі – Сокіл

28 вересня на терені пластового табору – музею Сокіл” відбулася чергова нарада Управи оселі. Її учасниками стали всі члени Управи – як з України, так і ЗСА.

Члени Управи оглянули об’єкти, над якими проводилися будівельні роботи в літньому періоді 2008 р. Зокрема, побачили цілком завершені фундаменти приміщення котельні (позаду мешкального куреня Старого Орла і родини Левицьких) та фундаменти комендантської і їдальні (споруджені на старих фундаментах кінця 20–их років ХХ століття). Таким чином, тепер на оселі є два мешкальні курені, капличка, господарські приміщення та 2 фундаменти під майбутні будинки. Оглянуто верхній поверх мешкального куреня Старого Орла, щодо функціонального призначення якого не було єдиної думки. Окремо звернуто увагу на потребу реставрації меморіяльного пам’ятника до 85 – річниці Пласту.

Після огляду мешкального куреня та фундаментів майбутніх будівель, голова Управи А. Ганкевич у присутності всіх членів Управи подарував Адміністратору Фонду Сокола О. Гаврилюку мистецьку роботу з зображенням мешкального куреня – на згадку про відвідування колиски” пластового табірництва та як відзнаку 14 – річної праці для відбудови.

Порядок денний наради передбачав розгляд наступних питань: справи голови Управи; справи Адміністратора Фонду Сокола; справи поодиноких членів; про стратегію розвитку оселі; про музейну експозицію; про реєстрацію БО Сокіл”; про бюджет Сокола на 2009 р.; про придбання будівельної техніки та ряд інших.

Дискусійними були питання щодо статусу реєстрації БО Сокіл”, оформлення виставкової експозиції та влаштування музею, популяризації табору серед членства Пласту, співпраці з крайовим проводом Пласту та ГПБ і жертводавцями; отримання статусу пам’ятки місцевого значення та ін. Загалом, атмосфера відзначалася конструктивними обговореннями.

Важливим чинником майбутнього Соколу є таборовики, які щомісячно відвідують оселю. Не бракувало їх і цього разу – на таборі відбувався один з вишколів Івано-Франківської округи Пласту – НСОУ. Кількість цьогорічних таборовиків могла б бути більшою, якщо б не літня повінь, яка майже на місяць зруйнувала повноцінні шляхи доїзду до гірських сіл.

В день засідання Управи погода на Соколі була дуже добра – було тепло, світило сонце, краєвиди гір були чудовими. Сокіл виглядав неповторно – золота осінь тільки прикрашає оселю!

 

ст. пл. А. Чемеринський, СМ