На Соколі посвячено Хрест Полеглим пластунам

 

11 травня 2008 р. на терені пластового табору – музею Сокіл” відбулось кілька важливих подій.

Зокрема, проведено чергове засідання Управи оселі (перше в цьому році), на якому розглянуто питання бюджету оселі на 2008 р., проведення будівельних робіт в літньо-осінньому періоді, стосунки з персоналом оселі, місця табору в програмі святкувань 100 – ліття Пласту, важливості пропаґанди таборування на Соколі, інші господарські питання.

Важливим чинником цього засідання Управи стало коло осіб, які були залучені до праці. Зокрема, окрім членів Управи були присутні: голова КПС України В.Шпак, член КПР України відповідальний за розвиток пластових осель, начальник управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації В.Федорак, заступник голови Рожнятівської районної ради п. В.Пасічник, начальник відділу сім’ї та молоді Рожнятівської райдержадміністрації п. М.Паламар, зацікавлені пластуни зі Львова та Рогатина.

Кожен з присутніх мав змогу висловити своє бачення практичної реалізації Указу Президента України В.Ющенка №279 від 28.03.2008 р. Про заходи щодо сприяння розвитку пластовому (скаутському) руху” – в сенсі віднови та подальшої розбудови ПТМ «Сокіл».

Не бракувало й дискусій, які чітко показали, що частина пластунства ще не готова до сприйняття того, що таборування на оселі потребує сплати певного розміру пожертви, яка є однією з можливостей щодо подальшого забезпечення самовистачальности оселі. Але вже кілька років ведуться будівельні роботи, здійснюється оплата персоналу – тому пожертва повинна формувати свідоме ставлення до потреби особистісного внеску в розбудову оселі.

Найважливішою подією стало посвячення Хреста Полеглим пластунам і відправа панахиди за полеглими в боротьбі з червоним та брунатним окупантами членами Пласту. Відправу здійснив парох с. Кузьмінець о. В. Андрішок. Присутні на посвяченні та панахиді пластуни співали спільно з священиком – кожен мав приємне відчуття маленької пластової родини. Вперше Хрест полеглим пластунам був споруджений в 1993 р., проте впродовж 15 років суворі погодні зробили своє – тому нагальною необхідністю стала віднова Хреста. Дану справу успішно виконав директор ПТМ «Сокіл» п. В.Семко. Погода на Соколі була чудовою, прийшло літо – і Сокіл оживає. Мине ще кілька тижнів і на оселі буде чути дзвінкі голоси юнацтва – приїздіть на Сокіл!

А.Чемеринський