Управа ПТМ „Сокіл” відбула останню, підсумкову нараду у 2007 р.

 

15 грудня у м. Львові відбулася остання у 2007 р. нарада Управи ПТМ „Сокіл”. Її учасниками були голова Управи пл.сен. А. Ганкевич, члени Управи ст.пл. Н. Опалинська та ст.пл. А. Чемеринський, директор оселі п. В. Семко, член КПР пл.сен. В. Стебницький.

Управа у сучасному складі розпочала свою працю у лютому ц.р., з того часу минуло 10 місяців – частина з них була періодом знайомства з справами оселі, інші часом - здобутків, ще якась частина – нереалізованими плянами.

Перша частина наради була присвячена питанням внутрішньої організації праці в Управі – вирішенню питань через телефонні конференції та зустрічі, відповідальності співробітників за покладені на них обов’язки, визначенню шляхів вирішення проблемних ситуацій.

Значну частину роботи було надано справі відбудови Сокола, як питанню, яке з перемінним успіхом вирішувалося нами останні десять місяців. Маємо перші позитивні результати – завершуємо мешкальний курінь Старого Орла, приступаємо до будівництва підвалин їдальні та „комендантської”. Плян будівельних робіт на четвертий квартал 2007 р. нам вдалося виконати. З огляду на різні позиції, думки жертводавців тривало обговорення, як доцільно будувати в 2008 р. – одразу всі об’єкти, чи будувати поступово. Зроблено перегляд виконання рішень з часу попереднього засідання (7.10.2007 р.) – можна ствердити, що поступ є.

Про працю Управи у 2007 р. в найближчому часі до Головної Пластової Булави, Крайової Пластової Ради України буде подано докладний звіт; Управа пам’ятає про всіх, хто добрим словом, а хто пожертвою підтримує оселю – всі вони отримають гарну різдвяну картку.

Зрозуміло, що Управа прагне працювати над питаннями стратегії розвитку Сокола, його популяризації, але поруч з цим мусить займатися різними „технічними” справами.

В 2008 р. значну увагу буде зосереджено на трьох обєктах – мешкальному курені Старого Орла, їдальні та „комендантській”. Разом з цим, час бере своє – тому вже тепер мусимо частково працювати над відновленням куреня С.Левицького, який був споруджений в 1997 р.

Оселя дістане ширші можливості, якщо в наступному році отримає статус „Всеукраїнської благодійної організації „Сокіл” ” – це будуть значно ефективніші шляхи господарювання.

Одним з наших завдань є покращення побутових умов для таборовиків – в 2008 р. запляновано вирішити питання щодо опалення приміщень мешкальних куренів, подбати за нове устаткування кімнат.

Господарський інвентар є дуже важливим для робіт на оселі – тому вже тепер творимо власний „арсенал” різноманітних інструментів, плянуємо зміни в транспортному забезпеченні оселі.

Нові завдання стоять перед нами з огляду на відзначення 100-річчя Пласту – „Сокіл” відвідуватимуть в 2012 р. пластуни з різних Країв. До того часу плянуємо завершити більшу частину будівель (на підставі ґенерального пляну), організувати музейну експозицію, встановити коло кожної будівлі інформаційний покажчик, видати окрему книжечку присвячену „Соколу”.

Наступна нарада заплянована на кінець першого кварталу 2008 р. Маємо великий обсяг робіт, який без допомоги і підтримки пластунів України і всіх країв важко самій Управі буде виконати.

Кожен пластун і пластунка повинні популяризувати найславнішу пластову оселю і докладатися в міру своїх можливостей до її розбудови!

ст.пл. А.Чемеринський, СМ