ПРО ОСЕЛЮ СОКІЛ" В ЛИПНІ 2007 Р.

 

      Літніми місяцями на пластовій оселі Сокіл" можна зустріти багато пластунів. Одні тут таборують, інші самостійно відвідують це славне місце. Саме впродовж літа на оселі можна зустріти пластунів і пластунок з різних регіонів нашої держави. Окрім них тут бувають представники інших молодіжних організацій, учасники різноманітних освітних програм.

      Так, з екскурсією побували на Соколі" учасники молодіжної науково-пізнавальної програми Чорний ліс". В книзі відгуків (зберігається в капличці) вони записали на згадку, що вдячні Соколу" за те, що передав їм свій вишкільний, патріотичний дух".

      Три дні на оселі таборували новаки (загальна чисельність 24 особи) під проводом ст.пл. Олі Герус (Львів) . Провідниця написала на згадку наступне: Відбувся мандрівний етап станичного новацького табору УПН станиці Львів. Два рої таборували тут 3 дні і були дуже захоплені тим, що мають свою хатку в горах. В ніч на 1 липня на місці Мальтійського хреста засвітилися свічки і відбувся урочистий перехід новацького рою Проліски" до юнацтва. Я мріяла, щоб це сталося саме тут. Тішусь, що новаки горять ідеєю будувати Сокіл". Далі, треба, щоб цією ідеєю горіли всі".

      Негода змусила покинути наметовий табір в Тодорі групу пластунок під керівництвом ст. пл. Юлії Чернікової (м. Львів). Вони таборували 4 доби в мешкальному курені ім. Северина і Оксани Левицьких.

       Також, на Соколі вперше відбувався табір Життя в Пласті".

       Впродовж липня спеціялісти Української страхової групи вивчили пропозиції Управи щодо страхування майна пластового табору-музею Сокіл", наслідком чого стала їхня готовність укласти з Пласт – НСОУ (Пластом в Україні) договір. Впродовж найближчого часу Управа та відповідні керівні органи Пласту повинні оцінити  майно оселі з тим, щоб страхова компанія могла визначити розмір річного страхового внеску.

      З метою забезпечення елементарних санітарно-гіґієнічних умов, на Соколі" збудовано лазнички. Спосіб їх будування підтверджує думку про те, що всі подальші будівлі на оселі будуватимуться не тимчасово, а на довгі роки.

      Відвідувачі Сокола" старалися підтримати оселю добровільними датками, а у Фонд оселі вдалося зібрати пожертви на новацький курінь Старого Орла і шпиталик Катрусі Зарицької.

      Поступ є, але мусить бути більший. Залишаються невирішеними певні проблемні питання з подальшим будівництвом, окремими органами влади Рожнятівського району, навіть стосунки з місцевою молоддю у с. Гриньків. Мусимо це все полагодити, час біжить...

      Багато з цих, та й інші питання будуть розглянуті на засіданні Управи Сокола", яка відбудеться у вересні ц.р.

 

ст.пл. А.Чемеринський, СМ