ПРО ФІНАНСОВО – ГОСПОДАРСЬКИЙ РОЗВИТОК

ОСЕЛІ „СОКІЛ” В ЧЕРВНІ 2007 Р.

 

      З метою забезпечення прозорости у здійснюваних роботах та для інформування членства Пласту про подальшу віднову оселі „Сокіл”, подаємо відомості про фінансово – господарські справи у червні 2007 р.

      Місяць, що минув був досить напруженим і відзначався рядом організаційних клопотів. Дирекція оселі (п. В.Семко) спрямувала свої зусилля на ряд робіт, які були визначені рішеннями Управи. Так, основними напрямками праці були: підготовка документації для подальшого поступу будівельно – відновлювальних робіт; страхування оселі; виконання заходів пожежної безпеки; поточні роботи.

      Районна архітектура Рожнятівської РДА провела експертизу проєктної документації з метою видачі дозволу на виконання будівельних робіт. Як виявилося, частина необхідних документів є застарілими і тому потрібно їх виготовляти з самого початку, а це передбачає чергові експертизи в санітарно – епідеміологічній службі та державному пожежному нагляді.

       З метою подальшого будівництва приміщень їдальні та комендантського куреня, відбуто зустрічі з рядом будівельних організацій двох районів (Калуського і Рожнятівського) – на підставі цього, складено кошториси. Старі фундаменти, які є на оселі, на думку інженерів будівельних організацій та директора оселі використати неможливо, оскільки запроєктовані будівлі досить складні – включають цокольний та перший поверх; а вимого безпеки тяжко поєднувати з пристосуванням дерев'яних приміщень для влаштування в них паливної та душових.

      Вже тепер починаються роботи по завершенню будови мешкального куреня імені Старого Орла. Для цього закуплено і привезено необхідні матеріяли. Тепер стає зрозуміло, що для здешевлення вартости матеріялів (ціна на які постійно змінюється) необхідно їх закуповувати попередньо – в запас. Всі, хто відвідали оселю в червні (зокрема, група пластунів зі Львова) змогли спостерегти, що тут викошується трава, корчуються старі пеньки.

     Вперше виконано вимоги пожежних служб – обладнано оселю засобами пожежної безпеки. Тепер на таборі є вогнегасники (встановлено в будинку „Варти”, на першому і другому поверхах мешкального куреня імені Северина і Оксани Левицьких), пожежний щит.

      Проведено попередні зустрічі з Рожнятівським управлінням Української страхової групи – для з’ясування вартости страхування майна. Народна приказка говорить „Береженого Бог береже” – саме тому мусимо все виконати згідно державних вимог. Зрештою, самі працівники дозвільних служб арґументують свої вимоги справедливим поясненням „У вас відпочивають діти не тільки з України, а й з за кордону”.    

      „Сокіл” не байдужий пластунству – щотижня представники Управа й дирекції отримують запити від зацікавлених пластунів щодо можливости таборування на оселі.

 

ст.пл. А.Чемеринський, СМ