ПРО ПЛАСТОВИЙ ТАБІР – МУЗЕЙ СОКІЛ” ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ЙОГО УПРАВИ

 

      8 березня 2007 р. у м. Львові відбулася перша нарада Управи табору – музей Сокіл”.

      Нараду проводив Голова Управи пл.сен. А.Ганкевич, ОХ; учасниками були члени Управи: ст.пл. Н.Опалинська, Гр; ст.пл. А.Чемеринський, СМ; від КПР – пл.сен. В.Стебницький, V; колишній директор табору пл.сен. С.Красілич, ЧоК та новозатверджений директор В.Семко; оправдали свою відсутність пл.сен. В.Базарко і пл.сен. О.Гаврилюк.

      Голова Управи ствердив, що очолюваний ним орган несе велику відповідальність перед організацією за розвиток пластової оселі; підкреслив, що краще за каденцію вирішити кілька конкретних завдань життєдіяльності Соколу”, аніж вирішувати все одночасно з сумнівним результатом.

      Директор пластової оселі Сокіл” в 2003 – 2007 рр. пл.сен. С.Красілич повідомив про свій досвід праці, вказав на існуючі проблеми і подав кілька пропозицій, які були б корисними для подальшої діяльності Управи. Директор Сокола” В.Семко (з 10.02.2007 р.) повідомив присутніх про своє бачення першочергових завдань і розповів про перші кроки, які були ним зроблені з часу призначення на посаду.

      Ст.пл. А.Чемеринський розповів членам Управи своє бачення необхідности інформаційного висвітлення праці, як Управи Соколу”, так і самої оселі; запропонував кілька конкретних кроків в цьому напрямку серед яких: створення веб – сторінки, інформаційних буклетів, співпраця з туристичними відділами Івано-Франківської ОДА та Рожнятівської РДА.

      Розмова, яка тривала кілька годин, окреслила кілька основних напрямків новообраної Управи: 1. адміністративний; 2. інформаційний; 3. фінансовий; 4. будівельний”.

      Підсумком наради стало прийняття рішень про завершення інвентаризації майна оселі, підготовку аналітичної інформації про стан існуючих таборових споруд, формування бюджету Управи на 2007 р., підготовку пакету реєстраційних документів для затвердження Благодійної організації Пластовий табір-музей Сокіл ” та ін.

      Чергова нарада Управи повинна відбутися 31 березня 2007 р., але вже не у княжому Львові, а серед чудових Карпатських верхів – на Соколі”.

 

 

      31 березня 2007 р. відбулося засідання Головної Пластової Булави. Одним з питань, яке традиційно розглядається на засіданнях керівного органу світового Пласту є справи пластового табору – музею Сокіл”. У засіданні (за допомогою сучасних засобів зв’язку) брав участь голова Управи пл.сен. А.Ганкевич. Він розповів присутнім про працю новообраної Управи.

      Головна Пластова Булава потвердила склад Управи Сокола”, який був призначений КПР України 10.02.2007 р.

      1 квітня 2007 р. на Соколі” відбулося друге засідання Управи. Місце було обрано не випадково – кожен член Управи бажав побачити особисто в якому стані зараз перебуває оселя, яку довірили йому опікувати і розвивати впродовж часу каденції. В нараді взяли участь: голова Управи А.Ганкевич, члени Управи: Н.Опалинська, А.Чемеринський, В.Стебницький (заступав Б.Гаврилишина), директор табору В.Семко, колишній референт пластових осель Чота Крилатих” і Сокіл” С.Красілич.

      Порядок денний складався з питань, які мають, як повсякденне значення для життєдіяльности оселі, так і її розвитку на перспективу. Зокрема, вирішено провести інвентаризацію всього майна табору на підставі державних вимог – це дасть змогу мати точну інформацію щодо майна, яке є у власності Сокола” з часу його віднови і до тепер; затверджено кошторис адміністративних видатків утримання оселі.

      Пріоритетом в будівельних роботах на ІІ квартал 2007 р. визнано завершення будівництва мешкального куреня Старого Орла, обладнання табору засобами протипожежної небезпеки, підсипання гравієм дороги для уможливлення заїзду на Сокіл”.

      Стверджено, що ряд об’єктів, які повинні будуватися згідно генерального проєкту, втілити на практиці буде досить важко – особливо ті, які повинні мати суміжні фундаменти; проблема є в тому, що частина фундаментів приміщень під впливом часу вже осіла, натомість інші поруч них треба будувати нові.

      Дещо новими були питання щодо страхування майна оселі – на випадок різноманітних небезпек, обговорення питань повязаних з вкладкою на розбудову Сокола” учасників таборів, що будуть відбуватися на оселі.

      В часі наради на Соколі” члени Управи мали можливість оглянути частину майна, яке підлягає інвентаризації; приміщення, що потребують добудови або відновлення; поспілкуватися з персоналом Сокола”.

     Управа докладає зусилля для ліквідації всіх заборгованостей перед працівниками Сокола” і прагне створити таку модель взаємовідносин з персоналом, щоб останній мав певність в своєму завтрашньому дні.

      Наступна нарада Управи оселі заплянована на 2 червня 2007 р. Як місце для зустрічі, знову вибрано Сокіл”.

 

 

 

      Кожному з членів Пласту відома назва славної пластової оселі Сокіл”, мабуть, більшість пластунів бодай раз в житті була на оселі. Проте, практично ніхто не задумується над тим, як живе Сокіл” в часі нашої відсутності – хто опікується майном, дбає за його збереження. А це надзвичайно важлива проблема, адже без опіки обслуговуючого персоналу в швидкому часі ми б не бачили нічого – починаючи від інвентаря і закінчуючи мешкальними куренями – все було б швидко розтягнуто”, як це трапилося з багатьма кілометрами вузькоколійки збудованої за часів Австро-Угорської імперії і зруйнованої за доби незалежної України.

      Згідно, штатного розпису оселі, її персонал складається з 4 осіб – директора і трьох сторожів. Впродовж певного часу (майже 9 місяців) ці люди виконували свою важливу роботу на громадських засадах – без оплати. Причин цьому було багато, як обєктивних, так і субєктивних. Серед найбільш значимих була думка про те, що жертводавці дають свої пожертви тільки на самі будови, а вже крайова організація України має дбати за оплату праці персоналу. На підтримку, а одночасно і на заперечення цього можна було знайти багато арґументів, але від цього робітники Соколу” не відчули б найменшого матеріяльного полегшення.

      Управа ПТМ Сокіл” під проводом Голови Управи А.Ганкевича та за значним сприянням Голови ГПБ в 2000-06 рр., (тепер члена ГПБ) С.Рубель успішно вирішила цю проблему – всі заборгованості ліквідовано, репутацію організації перед персоналом відновлено. Завданням Управи на найближчий період є забезпечення щомісячної оплати праці робітників без найменших затримок.     

 

 

Підготував ст.пл. А.Чемеринський, СМ